بذر درخت میوه کمیاب فیجوا یا فوجیا Diospyros kaki L
بذر درخت میوه کمیاب فیجوا یا فوجیا Diospyros kaki L
قیمت: 367,000 ریال
خرید
بذر درخت میوه کمیاب فیجوا یا فوجیا Diospyros kaki L


بذر درخت میوه کمیاب فیجوا یا فوجیا Diospyros kaki L
شرح محصول:

فوجیا درختی همیشه سرسبزی است که به صورت درختچه یا درخت کوچک رشد می کند. این درخت علاوه بر داشتن میوه ای خوشمزه به عنوان یک گیاه زینتی نیز پرورش داده می شود. ارتفاع درخت فوجیا به 7 متر نیز می رسد. میوه فوجیا در فصل پاییز می رسد. فوجیا طعمی شیرین، معطر و شبیه به آناناس، سیب و حتی نعناع دارد. میوه ای گوشت دار و آبدار همچون ژله است. میوه این گیاه به رنگ سبز و بیضی مانند است. این میوه از خواص خوبی در درمان تیروئید و غنی از ترکیبات ید است. فوجیا برگ های چرمی مانند متقابلی دارد که دم برگ کوتاه و ضخیمی دارد. گل های این درخت به صورت دوجنسی است که به صورت انفرادی یا خوشه ای در درخت ظاهر می شود و منظره چشم نوازی را ایجاد می کند. گل ها این گیاه پرچم های بلندی به رنگ قرمز روشن با گرده های زرد رنگ دارد. فوجیا خواص دارویی، درمانی و حتی صنعتی دارد. بومی مناطقی از برزیل است. فوجیا از جمله گیاهان گل دهنده است. میوه فوجیا به صورت خام و فراوری شده مصرف می شود.

اگرچه پوست این گیاه خوردنی است، اما معمولاً آن را به دونیم تقسیم می کنند و پالپ را از طریق یک قاشق جدا می کنند. پالپ این میوه آبدار و شیرین بوده و بافت میوه با نزدیک شدن به سمت پوست دانه دانه می شود. می توان فوجیا را به اسموتی میوه اضافه نمود تا طعم جالبی به آن بدهد. طعم این میوه قوی و پیچیده بوده و ترکیبی از گواوا، توت فرنگی و آناناس است و پس از مصرف، طعم خفیفی از گالتریا را در دهان باقی می گذارد. همچنین می توان ماست، نوشیدنی، مربا، بستنی و مواردی مشابه از فوجیا را در نیوزیلند خریداری نمود. همچنین می توان آن را پخت و در خورشت ها استفاده نمود. رسیدن میوه همیشه با چشم معلوم نمی شود و میوه ها همان سایه ی همیشگی از رنگ سبز را حفظ می کنند تا میوه بیش از حد رسیده یا پوسیده شود. البته می توان با یک فشار آرام، رسیدن میوه را متوجه شد؛ یک فوجیای رسیده همانند یک موز رسیده است و بافتی مشابه دارد. معمولاً میوه وقتی که درست می رسد، از روی درخت می افتد. وقتی که هنوز میوه روی درخت آویزان است، امکان دارد اندکی تلخ باشد. وقتی که میوه افتاد به سرعت پوسیده می شود، پس بهتر است که هر روز میوه های افتاده روی زمین را جمع کنید.

وقتی که میوه نرسیده، پالپ آن هنوز سفید و مات است. وقتی که می رسد شفاف شده و بافت ژلاتینی پیدا می کند. وقتی که میوه ها کاملاً می رسند، پالپ تبدیل به یک ژله ی شفاف شده و هیچ نشانی از رنگ قهوه ای در آن مشاهده نمی شود. وقتی که پالپ میوه و پیرامونش شروع به قهوه ای شدن می کنند، یعنی میوه زیادی رسیده، اما کماکان قابل خوردن است و می توان از آن آبمیوه، مربا یا کمپوتی خوشمزه درست کرد. گل برگ های این گیاه هم قابل خوردن هستند و طعمی شیرین با رگه هایی مشابه از دارچین دارند. رایج ترین استفاده از این گلبرگ ها افزودنشان به سالاد است. آن ها معمولاً توسط پرندگان خورده می شوند.
کاشت

فوجیا از طریق بذر و قلمه تکثیر می شود. برای این منظور پس از تهیه بذر، آن را به مدت 24 ساعت در آب ولرم خیس کنید و سپس آن ها را در محل موردنظر اعم از گلدان یا خزانه بکارید. پس از کاشت بذر گیاه را آبیاری کنید. تا زمان جوانه زنی سطح خاک را برای جوانه زنی مرطوب نگه دارید. پس از گذشت مدت زمانی بذر جوانه می زند و گیاه رشد خود را آغاز می کند. زمانی که نهال به دست آمده به حد معینی از رشد رسید آن را به زمین اصلی منتقل کنید.

فاصله کاشت بذر درخت فوجیا بین 20 تا 40 سانتی متر است و فاصله کاشت نهال 80 تا 150 سانتی متر است. عمق کاشت بذر درخت فوجیا 0.5 تا 2 سانتی متری است. درخت فوجیا برای رشد به خاک حاصلخیز و غنی نیاز دارد. خاک باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد. درخت فوجیا دمای مناطق گرمسیری را برای رشد ترجیح می دهد. توجه داشته باشید که این درخت به 50 ساعت سرما برای میوه دهی نیاز دارد. زمان گلدهی درخت فوجیا فصل بهار است. درخت فوجیا به آبیاری متوسط و مرطوبی نیاز دارد. درخت فوجیا به آفتاب کامل و نیمه سایه نیاز دارد.

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

بذر خونه

محصول
بذر درخت میوه کمیاب فیجوا یا فوجیا Diospyros kaki L
تاریخ ثبت
1399/10/19
تاریخ به روز رسانی
1402/8/5
ابعاد
160 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
367,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده