بذر گل لوپین رنگین کمان
بذر گل لوپین رنگین کمان
قیمت: 415,000 ریال
خرید
بذر گل لوپین رنگین کمان


بذر گل لوپین رنگین کمان
شرح محصول:

گل لوپین رنگین کمان گیاهی چندساله است که گل های زیبایی در رنگ های مختلف بنفش، زرد، نارنجی، لیمویی، صورتی، آبی و … دارد که رنگین کمانی از رنگ ها را به نمایش می گذارد. گلهای این گیاه به صورت خوشه ای و سنبله مانند است که به هنگام شکفتن منظره زیبایی را نمایان می کند.

گل های این گیاه معطر نیستند و صرفاً جنبه زینتی دارند. این گیاه علاوه بر گلهای زیبایی که دارد دارای برگهای براق زیبایی نیز است که زیبایی گیاه را چند برابر می کند طوری که آدمی را مجذوب زیبایی خود می کند. نام علمی و انگلیسی آن Lupinus polyphyllus است.

در بیشتر مناطق رشد می کند. گل های زیبایی دارد که در انتهای ساقه گیاه ظاهر می شود. ساقه این گیاه علفی است که به صورت راست و ایستاده رشد می کند. از گیاهان کمیاب به شمار می رود که به دلیل زیبایی خاصی دارد بسیار پرطرفدار و محبوب است.


طرز کاشت بذر گل لوپین رنگین کمان:

گل لوپین رنگین کمان از طریق بذر تکثیر می شود. در کاشت بذری ابتدا بذرهای گیاه را به مدت 12 تا 24 ساعت در آب ولرم خیس کنید، سپس یک دستمال که با آب ولرم مرطوب شده است را تهیه کنید و بذر گیاه را در درون دستمال و در داخل ظرف در بسته و در دمای 15 درجه سانتی گراد قرار دهید. پس از گذشت 5 تا 10 روز بذر گیاه جوانه می زند، در این هنگام یک گلدان یا سینی نشاء با زهکشی مناسب تهیه کنید و با خاک مناسب آن را پر کنید و بذر گیاه را در درون آن بکارید و گیاه را آبیاری کنید که پس از مدتی گیاه شروع به رشد می کند. زمانی که گیاه رشد کرد و به حد معینی از رشد رسید آن را به گلدان بزرگتر و زمین اصلی منتقل کنید.

زمان کاشت بذر: زمان کاشت بذری این گیاه از اواخر اسفند تا پایان فصل بهار در خرداد ماه است.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه بین 80 تا 110 سانتیمتر است.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر 30 تا 50 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر 5 تا 7 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد: برای رشد مخلوطی از خاک های پرلیت، پیت ماس، لومی ، شنی، کوکوپیت، رسی و … را می پسندد. خاک می بایست از زهکشی خوبی برخوردار باشد.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب برای رشد این گیاه 15 تا 25 درجه سانتی گراد است.

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه در فصل بهار است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسطی نیاز دارد، بین دو آبیاری سطح خاک باید خشک شود.

نور: برای رشد به آفتاب کامل و نیمه سایه خورشید نیاز دارد.

راهنمای کاشت در بسته پستی ارسال می شود


از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر گل لوپین رنگین کمان
تاریخ ثبت
1399/10/20
تاریخ به روز رسانی
1402/8/5
ابعاد
155 * 180 * 200 MilliMeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
415,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده