بذر بونسای فوکیا
بذر بونسای فوکیا
قیمت: 320,000 ریال
خرید
بذر بونسای فوکیا


بذر بونسای فوکیا
شرح محصول:

فوکیا با نام علمی Fockea edulis از خانواده ی Apocynaceae است که محدوده توزیع آن به وضوح مشخص نشده است اما به طور کلی، Fockea edulis در قسمت های جنوبی و شرقی کیپ ( Cape town)، در خاک شنی خیس پیدا شده است.

فوکیا گیاهی غده ای و بسیار خاص با ریشه هایی پیچ خورده و ساقه هایی بلند می باشد که برگهایی سبز رنگ و براق دارد، بنابراین اگر شما به دنبال گیاهی غده ای و مقاوم با ظاهری خاص و شرایط نگهداری ساده هستید گیاه فوکیا می تواند یکی از بهترین انتخاب هایتان باشد.

شرایط نگهداری فوکیا:
آبیاری: آبیاری فوکیا هم مانند هر گیاه دیگری توجه به شرایط محیط متغیر است. در طول تابستان به آبیاری منظم نیاز دارد ولی در فصول سرد سال باید فواصل بین دو ابیاری را طولانی کنید و آبیاری را در حدی انجام دهید که غده و ریشه گیاه خشک نشود زیرا آبیاری زیاد و خاک خیس مخصوصا درزمستان باعث پوسیدگی ریشه گیاه میشود.
دما: این گیاه بومی مناطق گرم است و دردمای بالا به راحتی دوام می آورد توجه داشته باشید که در زمستان و فصول سرد دما از 12درجه کمتر نشود.
نور: این گیاه در مناطق بومی نور خورشید را تحمل میکند ولی در گلخانه ها و فضای منزل مکانی با نور اول صبح و بقیه تایمها نور فیلتر شده یا پنجره جنوبی مکان مناسبی برای این گیاه است .
کوددهی: در فصول رشد (بهار تا اول پاییز) هر سه هفته یکبار از کود 20 -20-20 با نصف غلظت درج شده روی محصول استفاده شود.
آفات و بیماریها:فوکیا اغلب در محیط های بدون تهویه و مرطوب دچار مشکل میشود. آبیاری زیاد و رطوبت بستر باعث پوسیدگی ریشه و بیماری قارچی میشود.
تکثیر: تکثیر فوکیا از طریق کاشت بذر و قلمه ساقه صورت می گیرد البته درصد موفقیت در ریشه زایی قلمه ها و تکثیر از از طریق قلمه ساقه کم است .
خاک: خاک سبک با زهکشی بالا
گیاه آپارتمانی فوکیا غده ای ارتفاع 15 سانتیمتراست/


راهنمای کاشت در بسته پستی ارسال می شود


از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر بونسای فوکیا
تاریخ ثبت
1399/11/3
تاریخ به روز رسانی
1401/11/18
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
320,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده