بذر گوجی بری ارگانیک
بذر گوجی بری ارگانیک
قیمت: 450,000 ریال
خرید
بذر گوجی بری ارگانیک


بذر گوجی بری ارگانیک
شرح محصول:

گیاه گوجی بری (Goji Berries) بومی هیمالیا است و میوه های خوراکی حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان، آمینو اسید، مواد معدنی و پروتئینی ضروری، تولید می کند. کسانی که مایل به استفاده از این میوه های سالم هستند می توانند با کاشت این گیاه پول خود را ذخیره کنند. شکل ظاهری این گیاه به صورت درختچه است و در زمستان های سرد دوام میاورد و برای میوه دادن 2 سال زمان می برد. کاشت گیاه گوجی بری نیاز به داشتن صبر و آگاهی از الزامات نحوه ی مراقبت دارد.

جوانه زنی بذر گوجی بری

با جوانه زدن بذر گوجی بری رشد یک گیاه سالم شروع می شود. ابتدا بذرها را به مدت 2 یا 3 روز در آب بخیسانید زیرا این کار به جوانه زدن سریع تر بذر کمک می کند. محیط کشت مناسب برای بذرها خاک گلدان بعلاوه ی شن و ماسه است. بهترین PH بین 7 تا 8 است. خاک را پس از آماده کردن در یک سینی ریخته و هر بذر را در عمق 6 میلی متری بکارید. بذرها نیاز به نور کامل خورشید و رطوبت دائمی خاک دارند. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر گوجی بری 17 تا 20 درجه سانتی گراد است. وقتی که 3 برگ جوانه زدند مجموعه بالایی را قطع کنید تا به رشد بیشتر گیاه کمک کند و زمانی که طول هر جوانه تقریبا 12 سانتی متر شد آن را در یک گلدان یا زمین بکارید.


بااستفاده از یک بشکه ی چوبی که از وسط نصف شده، می توان فضای کافی برای رشد ریشه ی گوجی بری ایجاد کرد. ظرف مورد استفاده باید حداقل 22 لیتر ظرفیت داشته باشد. زمانی که ریشه ها به انتهای ظرف رسیده اند یعنی گیاه کامل رشد کرده است.


کاشت گوجی بری در زمین


بین نهال های گوجی بری حدود 120 سانتی متر فاصله بگذارید با این کار به بوته بدون اینکه با بوته های کناری ازدحام ایجاد کند اجازه ی رشد کامل می دهید. نهال را در سوراخی به اندازه ی ریشه قرار دهید. یک لایه ی 5/2 سانتی متری از مالچ در بالای خاک و اطراف هر گیاه بریزید تا باعث کنترل علف های هرز و رطوبت خاک شود.


نگهداری از درخت گوجی بری


گوجی بری برای رشد در گلدان یا زمین نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد. باغبانان باید بدانند که هر گیاهی چه میزان نور خورشید و آب احتیاج دارد و چه نوع خاک بهترین محیطِ رشد را برای گیاه فراهم می کند. همچنین یکی از مراقبت های مهمِ گوجی بری، هرس کردن است.


خاک مناسب برای گوجی بری


گیاه گوجی بری در مخلوطی از خاک گلدان و مواد آلی به خوبی رشد می کند. اگر خاک زهکشی مناسبی ندارد باید ورمیکولیت یا پرلیت به آن اضافه کنید زیرا داشتن زهکشی مناسب برای سلامت ریشه ضروری است. اغلب به جای استفاده از کود جهت تامین مواد مغذی در خاک، از کمپوست و کود حیوانی استفاده می شود. مواد آلی شامل همه ی مواد مغذی مورد نیاز گیاهِ گوجی بری است. کودهای شیمیایی می توانند اکولوژی خاک را برهم بزنند.


آبیاری درخت گوجی بری


در شرایط خشکسالی گوجی بری را هر روز آب دهید اما اگر گیاه در آب و هوای مرطوب قرار دارد فقط زمانی که خاک خشک شد به آن آب دهید. آب زیاد باعث پوسیدگی ریشه و رشد قارچ می شود. از پاشیدن آب به برگ ها اجتناب کنید و همچنین فقط صبح زود آبیاری را انجام دهید. پژمرده شدن برگ ها نشانه ی عدم رطوبت کافی است.


نور مناسب برای گوجی بری


گیاه گوجی بری حداقل روزانه 8 ساعت نور کامل خورشید را نیاز دارد. نور فراوان باعث افزایش محصول و میوه های مغذی بیشتری می شود. اگر گیاه در داخل ساختمان قرار دارد با یک لامپ فلورسنت می توان فقدان نورخورشید را جبران کرد و اگر گیاه به سختی رشد می کند لامپ را در تمام طول روز و شب روشن نگه دارید.

هرس درخت گوجی بری


به منظور برش های تمیز از قیچی های تیز مخصوص هرس استفاده کنید. هرس اصلی و سنگین در زمستان و به منظور حذف شاخه های پشتی است اما هرس سبک در فصل بهار و تابستان برای کمک به حفظ جذابیت ظاهری گوجی بری است. در سال اول به هیچ وجه هرس سنگین انجام ندهید زیرا مهم ترین زمان برای رشد گیاه است.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه در روزهای غیر تعطیل توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر گوجی بری ارگانیک
تاریخ ثبت
1399/12/11
تاریخ به روز رسانی
1402/6/18
ابعاد
155 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
450,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده